

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.35 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Height | 6.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | PNP |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 113.398093 g |
| Contact Plating | Tin |
| Frequency | 100 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Obsolete (Last Updated: 5 days ago) |
| Max Power Dissipation | 150 mW |
| Power Dissipation | 150 mW |
| Max Collector Current | 150 mA |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 50 V |
| Transition Frequency | 100 MHz |
| Continuous Collector Current | -150 mA |
| Element Configuration | Single |
| Max Frequency | 100 MHz |
| Collector Emitter Voltage (VCEO) | 50 V |
| Max Breakdown Voltage | 50 V |
| Gain Bandwidth Product | 100 MHz |
| Collector Base Voltage (VCBO) | 60 V |
| Collector Emitter Saturation Voltage | 200 mV |
| Emitter Base Voltage (VEBO) | 6 V |
| hFE Min | 180 |
| Max Cutoff Collector Current | 100 nA |
| Transistor Type | PNP |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
